ישיבת בני עקיבא כינור דוד היא 'ישיבה תיכונית' למוסיקאים צעירים, הישיבה הוקמה בשנת תשנ"ח על ידי תושבי היישוב עטרת. היא החלה עם 14 תלמידים וכיום היא מונה 140 תלמידים כן ירבו. הישיבה היא מוסד פנימייתי ,ומגיעים אליה תלמידים מכל הארץ. הישיבה היא  מוסד פרטי השייך למרכז ישיבות בני עקיבא בפיקוח משרד החינוך מחוז ירושלים תלמידים ובוגרים.

בישיבה לומדים תלמידים מכל רחבי הארץ שהצד השווה שבהם שהם מתאימים למרקם ייחודי של הישיבה ובעלי כשרון מוסיקאלי.

בוגרי הישיבה רובם ככולם ממשיכים לישיבות גבוהות ,ישיבות הסדר ומכינות קדם צבאיות. חלקם כבר נשואים ואבות לילדים השומרים קשר עם הישיבה בשבתות ומפגשי בוגרים.

עבודת ה'

צוות הישיבה רואה את עצמו בראש וראשונה שליח ההורים להצמחה רוחנית של בנם, לאהבת ה' חיבור לתורה וקיום מצוותיה, והעצמה תודעתית יהודית.

במקביל לשעות הקודש הרבות במערכת ,הדבר בא לידי ביטוי בשיח הישיבתי ובפעילות בלתי פורמאלית רבה.

לימודים

בישיבה לומדים תלמידים בעלי יכולות לימודיות גבוהות בצד תלמידים המתמודדים עם קושי לימודי, הישיבה נותנת מענה לכלל התלמידים כך שישנם תלמידים הנגשים לבגרות מקסימאלית עם 5 יח"ל בכל המקצועות הרלוונטים ועם 2 מגמות בצד תלמידים המקבלים הדרכה וליווי פרטני להצלחה בלימודים. אחוז הזכאים לתעודת בגרות בישיבה עומד על 90%.

חינוך חברתי

הישיבה היא מוסד פנימייתי. אצלנו הפנימייה היא פנימיות ואנו רואים את נוכחות התלמידים בישיבה 24 שעות ביממה לאורך כל השבוע הופך את הישיבה ממוסד לימודי למוסד של שבו החיים מתרחשים. חיי הפנימייה מהווים זמן איכות של יצירת קשרים בינאישיים עמוקים ולמידת כישורי חיים משמעותיים כגון ניהול זמן, תרבות פנאי וחינוך חברתי ערכי.

מוסיקה

המוסיקה נלמדת בישיבה כמקצוע של מצוינות. הדבר בא לידי ביטוי בלימודיים עיוניים כחלק משעות מערכת, בשעורי נגינה פרטיים, הרכבים מוסיקאליים, קונצרטים והופעות של התלמידים , חשיפה ליוצרים ועשייה מוסיקאלית מחוץ לישיבה. המוסיקה היא המגמה המרכזית התלמידים ניגשים לבגרות במוסיקה בין 5 ל 14 יח"ל הכוללות מבחן ביצוע (רסיטל). כל הנכנס בשערי הישיבה מוצא את עצמו בתוך גן קסום של צלילים ויצירה.

חזון

החזון של הישיבה להיות פלטפורמה ליצירה מוסיקאלית יהודית בגיל התיכון, יצירה מוסיקאלית שהיא אמירה בטווח הדיאלוג שבין האדם להקב"ה. הישיבה מכוונת את תלמידה לכך ומשתדלת לתת את כל הייתכנות לכך שזה יקרה.