• ישיבת בני עקיבא כינור דוד היא 'ישיבה תיכונית' למוסיקאים צעירים, הישיבה הוקמה בשנת תשנ"ח על ידי תושבי היישוב עטרת. היא החלה עם 14 תלמידים וכיום היא מונה 140 תלמידים כן ירבו. הישיבה היא מוסד פנימייתי ,ומגיעים אליה תלמידים מכל הארץ.

  הישיבה היא  מוסד פרטי השייך למרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא בפיקוח משרד החינוך מחוז ירושלים תלמידים ובוגרים. בישיבה לומדים תלמידים מכל רחבי הארץ שהצד השווה שבהם שהם מתאימים למרקם ייחודי של הישיבה ובעלי כשרון מוסיקאלי. בוגרי הישיבה רובם ככולם ממשיכים לישיבות גבוהות ,ישיבות הסדר ומכינות קדם צבאיות. חלקם כבר נשואים ואבות לילדים השומרים קשר עם הישיבה בשבתות ומפגשי בוגרים.

  צוות הישיבה רואה את עצמו בראש וראשונה שליח ההורים להצמחה רוחנית של בנם, לאהבת ה' חיבור לתורה וקיום מצוותיה, והעצמה תודעתית יהודית.

  במקביל לשעות הקודש הרבות במערכת ,הדבר בא לידי ביטוי בשיח הישיבתי ובפעילות בלתי פורמאלית רבה.

 • בישיבה לומדים תלמידים בעלי יכולות לימודיות גבוהות בצד תלמידים המתמודדים עם קושי לימודי, הישיבה נותנת מענה לכלל התלמידים כך שישנם תלמידים הנגשים לבגרות מקסימאלית עם 5 יח"ל בכל המקצועות הרלוונטים ועם 2 מגמות בצד תלמידים המקבלים הדרכה וליווי פרטני להצלחה בלימודים. אחוז הזכאים לתעודת בגרות בישיבה עומד על 90%.

  הישיבה היא מקום פנימייתי אצלנו הפנימייה היא פנימיות ואנו רואים את נוכחות התלמידים בישיבה 24 שעות ביממה לאורך כל השבוע הופך את הישיבה ממוסד לימודי למוסד של שבו החיים מתרחשים. חיי הפנימייה מהווים זמן איכות של יצירת קשרים בינאישיים עמוקים ולמידת כישורי חיים משמעותיים כגון ניהול זמן, תרבות פנאי וחינוך חברתי ערכי.

  המוסיקה נלמדת בישיבה כמקצוע של מצוינות. הדבר בא לידי ביטוי בלימודיים עיוניים כחלק משעות מערכת, בשעורי נגינה פרטיים, הרכבים מוסיקאליים, קונצרטים והופעות של התלמידים , חשיפה ליוצרים ועשייה מוסיקאלית מחוץ לישיבה. המוסיקה היא המגמה המרכזית התלמידים ניגשים לבגרות במוסיקה בין 5 ל 14 יח"ל הכוללות מבחן ביצוע (רסיטל). כל הנכנס בשערי הישיבה מוצא את עצמו בתוך גן קסום של צלילים ויצירה.

  החזון של הישיבה להיות פלטפורמה ליצירה מוסיקאלית יהודית בגיל התיכון, יצירה מוסיקאלית שהיא אמירה בטווח הדיאלוג שבין האדם להקב"ה. הישיבה מכוונת את תלמידה לכך ומשתדלת לתת את כל הייתכנות לכך שזה יקרה.

 • מתנדבים בקהילה

  גיוס תרומות לקניית ערכת כלי נגינה המשמשת את התלמידים ביציאה להתנדבות בבתי אבות, בתי חולים ובתי ספר
  עוד על הפרויקט
 • הקונצרט השנתי

  אחרי הכנות רבות ותכנונים, הרמנו ערב מיוחד, מלא בכשרונות, מוזיקה משובחת ואווירה קסומה!
  עוד על הפרויקט
 • מהמתרחש בישיבה

  אנו מזמינים אתכם לראות חלק מהפעילויות והאירועים שמתקיימים בישיבה לאורך השנה
  עוד על הפרויקט
 • חנוכת מחלף אדם

  בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התחבורה ישראל כץ, ראש המועצה ישראל גנץ ועשרות אורחים נחנך אתמול בטקס מיוחד מחלף אדם בבנימין.

  תלמידי הישיבה ליוו מוזיקאלית את האירוע ועשו לנו הרבה כבוד! התלמידים ריגשו מאוד את הנוכחים כשביצעו את השירים : "עוד לא תמו כל פלאייך " ו "היום הזה ממש"
  לקריאה >>
 • מסע בעקבות לוחמים

  במסגרת מסע בעקבות לוחמים מטעם משרד הביטחון השתתפו תלמידי השמינית בתצוגת נשק צהלי"ת, המשכנו למפגש ומורשת קרב עם אביגדור קהלני בעמק הבכא. שם גם פתחנו את תוכנית הבלו"פ - בלי פוזות, פרויקט שמינית של הישיבה ומשם מיהרנו למעמד הסיום ותצוגת אש בקצרין.
  סיימנו את היום המרתק הזה בפינוק- ארוחה משותפת בחומוס אליהו..
  לקריאה >>
 • ימי חמישי בישיבה

  יום חמישי בישיבת כינור דוד זה כבר מושג.
  בכל חמישי בלילה, כאשר מתקיימת שבת ישיבה בית המדרש מתמלא בלימוד ובשמחה.
  אנחנו פותחים בהרצאה חווייתית בנושאים שונים ממשכים למגוון שיעורים לבחירה ומשם עוברים למשמר יום חמישי עם הצוות וראש הישיבה בליווי מוזיקלי, כיבוד, צונט וקיגל ירושלמי לפי כל כללי המסורת..
  לקריאה >>